اخبار > پیمان همکاری با اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری


  چاپ        ارسال به دوست

پیمان همکاری با اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری بندرعباس جلسه ای در خصوص شاخصه ها و ظرفیت های صنعت صنایع دستی و گردشگری در شهر بندرعباس و فرصت های سرمایه گذاری در این زمینه با حضور علی عامری سرپرست سازمان سرمایه گذاری و خانم اتابک معاون گردشگری، سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

مهندس عامری در این جلسه افزود؛ صنایع دستی در هر فرهنگی از جمله شاخصه‌های بنیادین در زمینه احراز هویت و اعتبار معنوی و تاریخی جوامع می باشد و هر اثری که بر پایه باورها و اعتقادات بومی، توسط دستان هنرمند تولید می‌گردد، برگی از شناسنامه آن مرز و بوم و سندی از تاریخ آن کشور است.

وي اذعان داشت: سرمایه گذاری در عرصه صنایع دستی و صنعت گردشگری، سرمایه گذاری در عرصه فرهنگ و هویت جامعه است که با ایجاد ظرفیت ها هویت فرهنگی جامعه به سمت و سوی ثبات و پایداری سوق می یابد و هم زمان می تواند فضای کسب و کار را با رونق همراه سازد.

اتابک نیز در بخشی دیگر همراستا با صحبت ها و نگاه عامری به اهمیت این موضوع نیز اشاره کرد و افزود؛ صنايع‌دستي تبلور عيني فرهنگ و مظاهر هنري و از نوع هنرهاي كاربردي و مردمي به حساب مي‌آيد و از آنجا كه هر فرآورده دستي بازگوكننده خصوصيات تاريخي، اجتماعي و فرهنگي محل توليد خود است، مي‌تواند عامل مهمي در شناساندن فرهنگ و تمدن و همچنين عاملي براي جذب گردشگران داخلي و خارجي محسوب شود. عامری عنوان کرد: با توجه به اینکه پتانسیل ها، طرح ها و ایده های خوبی در شهر بندرعباس برای جذب گردشگر وجود دارد، می توان ورژن جدیدی از شهر خلاق را به عنوان سرمایه گذاری در زمینه صنعت گردشگری برای سلایق مختلف معرفی و ارائه نمود.

 


   


١٢:٣١ - سه شنبه ٥ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٧١٥    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج